Najnowszy

Bezpłatne szkolenia dla instytucji niedochodowych

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w za

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia dla instytucji niedochodowych

admin 05.06.2018

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Choć stowarzyszenia społeczne i charytatywne organizują często sensowne projekty i rekrutują do nich pełnych energii wolontariuszy, to brakuje im eksperckiego przygotowania dotyczącego zarządzania. A na kursy czy studia podyplomowe najczęściej ich nie stać.

Konsultanci z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom pomóc.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na bezpłatne kursy z kilku dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy chętni do samorozwoju  mogą złożyć podanie o wsparcie kontaktując się pod e-mailem [email protected] 

Przesyłać wnioski mogą formalnie zarejestrowane instytucje, jak również pojedynczy działacze.  Bez względu na status formalny, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Szkolenia są w 100% darmowe, jednakże beneficjenci muszą zapewnić miejsce prowadzenia warsztatu – np. zaprzyjaźniony hotel czy miejska biblioteka. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

kierowanie projektami w jednostkach niedochodowych

przywództwo w zespole wolontariuszy – rola i zadania lidera

współpraca i efektywność grupy

myślenie strategiczne

negocjacje ze sponsorami

marketing i promocja organizacji

rozwiązywanie konfliktów w grupie wolontariuszy

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

zarządzanie przez cele 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie zgłaszać można bezterminowo. Jednak szkoleniowcy nie gwarantują wsparcia rozwojowego każdej zainteresowanej organizacji. Kryterium jest liczba dostępnych w danym okresie miejsc oraz jakość aplikacji. 

- Chcemy dać szansę samorozwoju – mówi Dorota Owczarska, pomysłodawca akcji. – Mamy na dzieję że dzięki nam organizowane przez wolontariuszy kampanie staną się stały na coraz wyższym poziomie, nawet w tych niewielkich lokalnych instytucjach. W takich miejscach wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są zwykle potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. W wielu miejscowościach widzimy spore niewykorzystane środki unijne, bo organizacje nie dysponują fachowcami zdolnymi do zarządzania tą gotówką. Próbujemy trochę to zmienić.  Tagi: